Yükleniyor ...

Aşkı Memnu Sinema Filmi Çekilecek Mi?Aşkı Memnu televizyonda hüzünlü bir sonla sona erdi.Aşkı memnu bitmesine çok üzülenler oldu.Aşkı Memnunun sinema filmi çekilecek mi diye soranlara rastlıyoruz.Aslında bu roman ilk defa sinemaya çekildi.Türk sinemasının usta yönetmenlerinden biri olan Halit Refig, Aşk-ı Memnu’nun romanınını sinemaya uyarlanışı olan İlk filmi Yasak Aşk’ı 1960′da çekti.Halit Ziya Uşaklıgil’in romanının Aşk-ı Memnu sinema uyarlamasıydı. Ardından aynı eseri bu kez TV dizisi olarak çekti.


Aşk-ı Memnu çoğu edebiyat incelemecisi tarafından Türk romanının gerçek miladı kabul edilen Halit Ziya Uşaklıgil’in başyapıtının televizyon dizisi uyarlamasının sinema versiyonu olmuştur.Türk televizyonlarında yayınlanan ilk dizi olan Aşk-ı Memnu, işlediği aşk üçgeni öyküsünün o dönem için çok müstehcen sayılmıştır.


Güçlü oyuncu kadrosuyla da klasikleşen yapıt, 1900’lü yıllardaki Osmanlı burjuvazisinin çöküşünü siyasi çöküşle paralellik kurarak, psikolojik boyutlarıyla birlikte gerçekçi bir romantizmle ele alır ve hikâyenin kahramanı olan Bihter’in, kocasının yeğeniyle yaşadığı yasak aşkın nedenlerini ve sonuçlarını anlatırdı.


Dizinin sona ermesinden sonra yeniden Aşkı Memnu’nun bu kez günümüze uyarlanışı sinema filmi çekilecek mi diye bekleniyor.Halit Refiğ artık vefat ettiği için Aşkı Memnu filmini yeni versiyonunu çekmek genç yönetmenlere kaldı.Bunun için Çağan Irmak veya Sinan Çetin gibi isimlere teklif götürüleceği sızan haberler arasında.


Yakında aşkı Memnu filmi sinemalarda izlersek sakın şaşırmayın.


Aşkı Memnu Sinema Filmi Çekilecek Mi?
Aşkı Memnu sinema filmi çekilecek mi?
573 izlenme
VİDEO HATA & TELİF BİLDİR
izleneo             ??                8 yıl önce
    (9.9/10) 30 kişi
Yükleniyor ...